poniedziałek, 11 stycznia 2010

Co to jest Reiki

Reiki to metoda naturalnego uzdrawiania energią przez dotyk do ciała. Jest to system znany już od ponad 2500 lat jako sztuka uzdrawiania praną (Energia Życia) Ponownie odkryta przez Mikao Usui na początku XIX wieku. Słowo Reiki zapisane w sanskrycie składa się z dwóch członów, Rei oznacza wszechobecna, nieskończona, wypełniająca cały wszechświat. Ki oznacza siłę witalną, siłę twórczą, źródło energii wszystkich istot oraz tego co nas otacza, Bez której nic nie może istnieć. W połączeniu oznacza Energia Życia. W systemie Usui Reiki energia przekazywana jest przez nałożenie rąk na własne lub czyjeś ciało, w stanie skupienia (koncentracji) i wyciszenia.
Im większe skupienie, tym większy przepływ energii (Ki) Reiki stymuluje procesy samouzdrawiania. To znaczy, że ciało leczy się samo. Energia Reiki działa na wszystkich poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym. 
Udzielający Reiki po inicjacji (dostrojeniu) jest tak zwanym przekaźnikiem (kanalem) wszechobecnej energii życiodajnej, duchowej, nie traci on własnej siły życiowej. Osoba otrzymująca Reiki uzdrawia się sama, pozwalając jej i otwierając się na tą códowną energię. Reiki usówa blokady, które są przyczyną różnych dolegliwości, wprowadza charmonię, relaksuje. 
Reiki rozpowszechnione już na całym świecie, praktykowane jest nie tylko w salonach piękności, lecz coraz częściej przez pielęgniarki, lekarzy, masażystów czy w połączeniu z akupresurą, jak również w kościołach. Coraz więcej księży zaczyna pracować z Reiki, przekazując energię potrzebującym i cierpiącym na różne dolegliwości wiernym po mszy. Wielokrotnie byłam świadkiem tych uzdrawiających ceremonii kościelnych, jak również brałam w nich udział, zanim zostałam uzdrowicielem Usui Reiki. Jej cudowne działanie doceniane jest również w szpitalach i chospicjach.

1 komentarz:

 1. Dana,
  wiosna w Jabłonnej k/Warszawy
  Cos w tym jest.
  Incjacja ReiKi - jest to wybór, jedna z dróg do absolutnej miłosci kreowania siebie i zarazem wszechswiata. Człowiek posiada ogromny potencjał łącznosci z najwyższym dobrem, jest uczestnikiem w podróży.

  Moje rekomandacje, proponuję obejrzeć geniusz człowieka, galeria przy 543W. 27 Street NYC New York, New York - przedstawia osobiscie Alex Grey
  (link w wersji ang.) http://www.esoterictube.com/cosm-the-movie-by-alex-grey.html
  P.S.
  ostatni kwadrans filmu jest odpowiedzia dla ludzkosci- być albo...

  In lak"ech
  Art2013

  OdpowiedzUsuń