piątek, 26 marca 2010


Kreatywna Wizualizacja

Jest to bardzo prosta technika wizualizacyjna, dobra na początek każdej medytacji. Ta wizualizacja wyrównuje przepływ energii, usuwa blokady,  Daje poczucie dobrego uziemienia

Usiądź wygodnie z wyprostowanymi plecami na krześle, lub na podłodze na poduszce ze skrzyżowanymi nogami. Zamknij oczy, oddychaj głęboko i powoli, odliczając od dziesięciu do jednego, aż poczujesz się bardzo zrelaksowany, odprężony.

Wyobraź sobie długi sznurek, połączony z podstawą twojego kręgosłupa, rozszeżający się w dół przez podłogę, aż  do Ziemi. Jeżeli chcesz, możesz wyobrazić sobie, że jest to korzeń drzewa wrastający głęboko w Ziemię. Nazywa się to "Przewód Uziemienia".

Teraz wyobraź sobie, że Energia Ziemi płynie w górę po tym przewodzie, przez twoje stopy (jeżeli siedzisz na krześle) i płynie w górę przez wszystkie części twojego ciała i wypływa na zewnątrz przez czubek twojej głowy. Wyobrażaj to sobie tak długo, aż naprawdę poczujesz ugruntowanie i dobry przepływ energii.

Teraz wyobraź sobie, że Energia Kosmosu (Wszechświata) płynie w dół przez twoją głowę, w dół przez twoje ciało i w dół przez twóje stopy, przez twój  "Przewód Uziemienia"  i wypływa na zewnątrz do Ziemi. Poczuj ten przepływ w różne strony, mieszając się balansuje (harmonizuje się) w twoim ciele.

Ta medytacja utrzymuje równowagę imiędzy Kosmiczną Energią wizji, fantazji i wyobraźni, wyrównuje Energię Ziemi na planie fizycznym. Zwiększa poczucie dobrobytu i moc manifestacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz